Napi ige
A mai nap igéje:
?Taníts engem utaidra, Uram, hogy igazságod szerint járjak, és teljes szívvel féljem nevedet.? (Zsolt 86,11) >>

Akciók
További programok
Presbiterképzés tananyaga
Áraink
Egyházi dolgozóknak
Evangélikusoknak
Nem evangélikusoknak
Csoportoknak
Terembérleti díjak

Evangelisches Bildungscentrum
Lutheran Institute of Education
Szellemi-lelki kincseink
Vendégkönyvünkből
Üzemanyagelszámoló program

A mai nap igéi

HÚSVÉT ÜNNEPE UTÁN 4. VASÁRNAP (CANTATE)

?Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.? (Fil 2,9?11)

Olvasmányok: Lk 19,37?40 és Kol 3,12?17

Igehirdetési ige:Jn 16,5?15

Az ünnep igéje:Énekeljetek az Úrnak új éneket, mert csodákat tett, és jobbja szabadulást szerzett! (Zsolt 98,1)

Lelki útravaló a mai napra

Elsőre úgy tűnhet, hogy feloldhatatlan feszültségben van egymással ez a zsoltárvers és a jól ismert Krisztus-himnusz. Hogyan is illene össze az Úr útját tanulgató tanítvány imádsága és az Atya jobbján uralkodó Krisztust magasztaló ének? Pedig ez a kettő éppen így együtt lényegében ugyanazt hirdeti, amit Luther a Kis kátéban ír: ?Hiszem, hogy Jézus Krisztus ? az Atyától öröktől fogva született valóságos Isten és a Szűz Máriától született valóságos ember ? az én Uram?? Rögtön megértjük ezt, ha nem feledkezünk meg arról, amit az ?ezért fel is magasztalta őt Isten? előtt a himnuszban olvashatunk: az Atya akaratát a kereszthalálig betöltő Fiú engedelmességét hirdeti. Igen, a valóságos emberré lett Fiúnak is ?tanulnia? kellett az engedelmességet, hogy az Atya akaratát maradéktalanul betölthesse.

Hányszor olvashatjuk az evangéliumokban: mindez azért történt, hogy beteljesedjék, amit az Úr mondott a próféta által! Megváltásunk mélységes mély titka ez. Csak azok érthetik meg, akiknek a Szentlélek Úristen tárja fel az Írás értelmét: a kereszten értünk meghalt engedelmes Fiú a feltámadott és megdicsőült Úr! Nincs más rajta kívül. Aki ezt hiszi és vallja, az nemcsak a ?földiek? között, hanem a megdicsőültek kórusában is énekelheti: ??Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.?

*

Megváltó Urunk Jézus Krisztus! Hálát adunk neked, hogy betöltötted az Atya akaratát, és mindent elvégeztél üdvösségünkre. Szentlelked által nyisd meg szívünket, hogy befogadhassuk és értsük szent igédet. Ahogy egykor Dávidnak, úgy nekünk is adj szánkba új éneket (Zsolt 40,4), hogy méltóképp dicsérhessünk téged földön küzdő egyházad közösségében itt, egykor pedig országodban örökké. Ámen.

A fenti igék az evangélikus bibliaolvasó Útmutatóból származnak.

E-mailben minden nap elküldjük ezeket az igéket és a lelki útravalót. Amennyiben igényli, feliratkozhat napi igeküldő szolgáltatásunkra a következő címre küldött e-maillel: fraternet-napiige-subscribe@lutheran.hu

::Nyomtatható változat::

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központ napi ige

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.